Czego symbolem jest płaszczka?

SYMBOLIKA PŁASZCZKI

Niektórzy nazywają płaszczkę wodnym orłem. Jej płetwy są niczym skrzydła, dzięki którym z gracją przemierza podwodne przestworza. Ich rozpiętość może sięgać do 9 metrów, a waga płaszczek dochodzi nawet do trzech ton! Dla porównania, dobry stary Fiat 126p zwany Maluchem ważył 630 kg. Czujesz tę różnicę?!

 • Ocean, w którym żyją, jest nieustannie zmieniającym się środowiskiem. Oznacza to, że płaszczka musi się szybko przystosowywać do nowych warunków. Nic więc dziwnego, że stworzenie to kojarzy się z aklimatyzacją i ruchem. Płaszcza żyje na głębokich wodach z dala od ludzi, dlatego jest również symbolem naszej podświadomości i wewnętrznej pracy. Aby swobodnie poruszać się w naszym świecie, musimy szanować wędrówkę, którą przebyliśmy i dążyć do poznania siebie.
 • Płaszczki szukając pożywienia rozsądnie dysponują swoją energią. Naganiają plankton w grupę, aby móc się nim szybko pożywić. Przez cały czas pozostają spokojne i skupione na swoim celu. Uczą nas tym samym efektywnego wykorzystania naszych zasobów, ale także przyciągania do siebie określonych wydarzeń poprzez słowa i czyny.
 • Gdy pasożyty przyczepiają się do ich zewnętrznej powierzchni, płaszczki udają się w miejsca, gdzie ryby czyszczą ich skórę – jest to symbol współpracy. Czasem potrzebujemy pomocy innych, ale czujemy się zbyt dumni, aby o nią poprosić. Pomoc nie jest oznaką słabości, ale raczej silnej, współpracującej społeczności.
 • Żeby się rozmnożyć, płaszczki potrzebują co najmniej roku. Tyle czasu potrzeba by urodziły się i rozwinęły młode osobniki, gotowe do samodzielnego życia. W ten sposób stworzenia te przypominają nam o zachowaniu cierpliwości. Musimy pamiętać, że niektóre rzeczy po prostu wymagają czasu.

 

Czego symbolem jest płaszczka:

 • akceptacji,
 • czujności i ostrożności,
 • umiejętności przewidywania,
 • współpracy,
 • dyskrecji,
 • ochrony,
 • oczyszczenia
 • cierpliwości,
 • zaufania do siebie.

PŁASZCZKA JAKO ZWIERZĘ DUCHOWE

Płaszczka jako zwierzę duchowe symbolizuje umiejętność szybkiego dostosowania się do sytuacji. W życiu będzie wiele różnych ścieżek, którymi będziesz musiała podążać. Musisz sprawić, by podróż była warta zachodu. To zwierzę duchowe przypomina o Twojej wrażliwości i potrzebie wtopienia się w otoczenie, aby uzyskać spokój i harmonię. Nie zawsze musisz reagować na sytuacje, bo czasami lepiej zrobić krok w tył i się nie angażować. Pamiętaj także, aby okazywać agresję wyłącznie wtedy, gdy sama czujesz się zagrożona. Chroń się, aby uniknąć konfliktów, ale kiedy to zawiedzie, bądź przygotowana na obronę.

Jeżeli Twoje myśli krążą wokół płaszczki, to odbierz to jako dobry znak. Niezależnie od tego, do czego dążyłaś, teraz jesteś naprawdę blisko celu. Wykorzystaj swoje umiejętności i zaufaj sobie, aby skutecznie doprowadzić sprawy do końca.

Innym powodem, dla którego płaszczka może Cię odwiedzić, jest bardzo skomplikowany problem emocjonalny. Duch płaszczki przychodzi, pokazując Ci jak poruszać się w tej trudnej sytuacji bez emocjonalnych szkód po obu stronach. Możesz przezwyciężyć trudności, ale wymaga to trochę dyplomacji i taktu.

Każdy ma chwile, w których zbacza z odpowiedniego toru, natomiast płaszczka pojawia się, aby pomóc Ci przejść drogę do zdrowszej relacji. Pamiętaj, że: Prawdziwa moc drzemie w Tobie!

CÓŻ SIĘ SKRYŁO NA SKRZYDŁACH PŁASZCZKI OD CZTERECH HUMORÓW?

Wśród biżuterii ze Zwierzątkami Mocy, również odnajdziesz płaszczkę. Jednak na jej płetwach skryły się dwie figlarne orki, wzbogacając tym samym symbolikę amuletów o kobiecą moc. Aczkolwiek o tym opowiem następnym razem, bo symbolika orek jest równie fascynująca i długa. Oddzielnego wpisu wymaga także znaczenie płaszczki w snach oraz w wierzeniach ludów z różnych stron świata. Zatem będę miała o czym opowiadać! Mam nadzieję, że będziesz czekać z ciekawością 🙂

Tymczasem jeśli czujesz, że już ciągnie Cię do płaszczki, to pod linkiem odnajdziesz TALIZMANY Z PŁASZCZKĄ