Witaj w krainie dyskretnych talizmanów inspirowanych Naturą!

FILOZOFIA MARKI
Z

amiłowanie do przyrody, dawnej symboliki i rysowania sprawiło, że powołałam do życia markę Cztery Humory, pełną srebrnych stworzeń, które ze szkicownika trafiły wprost do świata biżuterii. W kilku punktach postanowiłam zebrać najważniejsze założenia tego projektu.

Symboliczna Magia Natury

Dokąd dziś wyruszysz? Do wiekowego lasu, gdzie czuć zapach mchu o poranku a wśród mgieł przemyka cień wilka? Właśnie tutaj swój początek wzięły baśnie o fantastycznych smokach. Może tym razem spalisz się w słońcu Afryki, czy bardziej kusi Cię, aby zanurzyć się w głębi oceanu i podziwiać niesamowite stworzenia? Możliwości jest wiele, niezależnie gdzie teraz jesteś, możesz mieć przy sobie cząstkę tego świata! 

Symboliczne znaczenie. Nie od dziś przypisujemy otaczającemu nas światu głębsze znaczenie. Wilk staje się symbolem siły, koń nieokiełznanej wolności, a niedźwiedź oznaką władzy i godności. Biżuteria spod znaku Czterech Humorów prócz wartości estetycznych kryją w sobie także drugi wymiar. Tajemnicę dawnych wierzeń i symbolikę wielu kultur, które będą Ci wsparciem, pamiętaj jednak, że:

Prawdziwa moc drzemie w Tobie!

Zapraszam Cię do magicznego świata zamierzchłych znaczeń, które odkryjesz w zakładce: SYMBOLIKA ZWIERZĄT 

 • Matka Natura jest niesłychaną artystką, któż oprze się jej pięknu!? Dla jej dobra wraz postanowiłam stosować tylko materiały jak najbardziej przyjazne środowisku, takie jak szlachetne srebro.
 • Dzięki temu biżuteria od Czterech Humorów posłuży Ci przez lata, pamiętając wszystkie wspólne chwile i przygody. Będzie dyskretnym towarzyszem przez meandry życia.
 • Więcej o materiałach przeczytasz w zakładce: Z czego tworzę?

Ze świata przyrody do szkicownika.

 • Każdy projekt rysuję ręcznie, mieszając motywy podsunięte przez Matkę Naturę i legendy powtarzane od wieków.
 • Regały w pracowni uginają się od książek przyrodniczych oraz podstarzałych woluminów pełnych ludowych baśni, wierzeń i współczesnych opowieści fantastycznych.
 • Natomiast szuflady biurka wypełniają ołówki i cienkopisy oraz niezliczona ilość szkicowników, które przywożę ze wszystkich zakątków świata!
filozofia marki biżuterii cztery humory
POZNAJMY SIĘ! Zajrzyj na inne podstrony:

O MNIE
Kim jestem, co mnie fascynuje i gdzie jeszcze możesz mnie znaleźć.

Z CZEGO TWORZĘ?
Jakie materiały stosuję w Czterech Humorach i dlaczego?

PRACOWNIA
Jakie są najważniejsze etapy powstawania biżuterii?

BLOG
Jaką symbolikę kryją w sobie Zwierzęta Mocy?

Cztery Humory – biżuteria pełna tajemnicy!

Wspieram

Bezsprzecznie jestem kociarą! Choć serduchu miłe są także wiewiórki, jeże i wszelkie dzikie zwierzę, a wiem jak mają z nami ludźmi niełatwo! Inspiruję się światem natury, a w szczególności zwierząt, dlatego postanowiłam wspierać wybrane fundacje opiekujące się domowymi i dzikimi zwierzakami.

W ramach wsparcia:

 • cyklicznie przekazuję na licytacje biżuterię od Cztery Humory,
 • nieraz i sama licytuję przedmioty od innych darczyńców!
 • co roku wybieram inną fundację, przekazując 1% podatku

Serdecznie zapraszam Cię na fanpage wspieranych miejsc oraz do brania udziału w licytacjach, a także przekazania swojego 1% z podatków 🙂

Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt

Jeżurkowo, to miejsce przyjazne wszystkim kolczastym skrzatom, a także rudym kitkom 😉 Od 2011 roku wspierają te małe zwierzątka, gdy zbyt wcześnie wybudzą się z zimowego snu lub spotkają się z kołami samochodu.

WPŁATY DAROWIZN – Fundacja Na Rzecz Ochrony Dzikich Zwierząt Primum, nr konta 74 2490 0005 0000 4530 1141 9918, tytułem: dla Jeżurkowa

KRS – 0000462339

FANPAGE – Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt

GRUPA FB Z LICYTACJAMI – Jeżurkowo Bazarki

Fundacja Kot – koty otoczone troską

Od 2005 roku ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków. Sterylizuje koty wolnożyjące, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków i szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.

Fundacja, to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracuje z najlepszymi lekarzami weterynarii, behawiorystami i zoofizjoterapeutami. Działając razem z nimi i wspierając ich działania, dołączasz do grona pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów! W 2019 roku wolontariusze Fundacji pomogli 649 kotom i 8 psom!

WPŁATY DAROWIZN:

 • Fundacja KOT, nr konta: 07 1090 1506 0000 0001 0369 0336
 • PayPal: pomagam@fundacjakot.pl
 • Dla przelewów zagranicznych: IBAN: PL07109015060000000103690336, SWIFT: WBKPPLPP

KRS – 0000230788

FANPAGE – Fundacja Kot

GRUPA FB Z LICYTACJAMI – Charytatywny bazarek dla FUNDACJI KOT

Fundacja Miasto Kotów

Fundacja od 2013 roku niesie pomoc bezdomnym i skrzywdzonym kotom, kontynuując w ten sposób wcześniejsze prywatne działania. Podstawowym aspektem działalności jest tworzenie i prowadzenie tzw. domów tymczasowych, które są alternatywą dla przepełnionych schronisk dla zwierząt. Wszystkie koty przebywające pod opieką Fundacji mieszkają w domach członków i wolontariuszy, tam dochodzą do zdrowia, uczą się żyć z innymi kociakami oraz ufać ludziom.

WPŁATY DAROWIZN:

 • Fundacja Miasto Kotów, nr konta: 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553
 • PayPal – kontakt@miastokotow.pl
 • Dla przelewów zagranicznych: IBAN: PL04 1140 2017 0000 4702 1302 3553, kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

KRS –  0000463278

WWWstrona www Miasta Kotów

FANPAGE – Miasto Kotów 

GRUPA FB Z LICYTACJAMI – Koci Dom Aukcyjny

ALLEGRO CHARYTATYWNI Aukcje Miasta Kotów 

jez-kwadrat
fkot-logo-misja-3
miasto-kotow-logo