Jak powstały Cztery Humory? Czyli historia pewnego spaceru.

Jak powstały Cztery Humory – marka biżuterii symbolicznej?

Hen, hen dawno temu, na pewnej wyspie zwanej zieloną. Wśród pól i lasów spacerowała para kochanków, ciesząc się promieniami jesiennego słońca… Hola! hola! Wstrzymaj konie! Wróć! Wcale nie tak dawno, bo w 2018 roku. I wcale nie tak zielono, bo wyjątkowo Irlandia była wtedy już trochę skąpana w barwach Jesieni. I para też nie taka romantyczna, bo mąż z żoną. W leginsach, dresikach i traperach, bo w końcu szliśmy w las 🙂

cztery humory biżuteria symboliczna

Wtedy to Kuba (mój małż) po raz kolejny wrócił do tematu moich rysunków, które marnują się w szkicowniku.

Trzeba przekuć je w srebrną materię!

Hmmm… ale, że w co? Tutaj należy Ci się małe wytłumaczenie. Od dobrych kilku lat jestem złotniczką. W mojej pracowni Sztuk Kilka tworzę małe dzieła sztuki, czyli autorską biżuterią, którą wykonuję tylko w pojedynczych egzemplarzach. Stąd ta wzmianka o srebrnej substancji.

TWÓRCZA ISKRA W ŚRODKU LASU

Wróćmy jednak do irlandzkiego lasu, bo właśnie tam pojawiła się ta iskra, nie groźna dla przyrody lecz rewolucyjna dla mnie. Wpadliśmy na pomysł stworzenia drugiego biżuteryjnego projektu i przeniesienia szkiców do uniwersum dyskretnych amuletów o niezwykłej szczegółowości. Tak, aby wiewiórka w łapkach nadal trzymała orzeszek. Sierść na lwiej grzywie była niemal namacalna, a orki wciąż kryły się na płetwach płaszczki.

Po powrocie z urlopu przystąpiłam do działania. Czas idei zmieniłam w twórczy żar. Testowałam, szkicowałam, szukałam ludzi do współpracy, aby po roku działań móc pokazać pierwsze efekty. Srebrny, dziki zwierzyniec z puszczy i oceanów, ze świata mitów i dawnych legend przesiąknięty wiekową symboliką.

Jesienią 2019 roku moi najbliżsi mogli zobaczyć i pomacać pierwsze drobne wisiorki, które stały się zaczątkiem limitowanych serii amuletówZWIERZĘTA MOCY. Kilka miesięcy później powstała ta strona, a w międzyczasie ogień działań zamiast przygasać wybuchł z niesamowitą mocą. A czemu? O tym dowiesz się z następnej części tej opowieści.


Jeśli jesteś tu pierwszy raz, to zapraszam Cię w kilka miejsc:

  • O MNIE – kim jestem i co mnie fascynuje?
  • FILOZOFIA MARKI – czym kierowałam się tworząc Cztery Humory?
  • PRACOWNIA – jakie są najważniejsze etapy powstawania biżuterii?
  • BLOG – jaką symbolikę kryją w sobie Zwierząt Mocy?

krajobraz Irlandii

Cztery Humory – Prawdziwa moc drzemie w Tobie!