SYMBOLIKA LWA

Symbolika i znaczenie lwa obejmują majestat, odwagę, mądrość oraz inne godne podziwu cechy. Zwierzę to wędrowało niegdyś po kontynencie afrykańskim, a także po części Azji i Europy.

symbolika lwa

Na całym świecie lew jest symbolem władzy królewskiej. W języku suahili słowo oznaczające lwa to „simba”, co oznacza również króla. Zgodnie ze swoim królewskim usposobieniem, władca pustyni emanuje pewnością siebie i charyzmą. Większość innych dzikich gatunków ulega lwom, więc zwierzęta te mają bardzo niewielu naturalnych wrogów.

Symboliczne znaczenie lwów nawiązuje do równowagi sił. W społecznościach lwów zarówno samce, jak i samice pracują razem, aby utrzymać stado zdrowe i silne. Lwice nie tylko opiekują się młodymi, ale są także głównymi łowcami zapewniającymi stadu pożywienie. Mimo że ich ofiara może być szybsza, silniejsza i większa niż one, osiągają one swoje cele dzięki współpracy. Stąd symbolika lwicy to kwintesencja kobiecej siły oraz solidarności kobiet.

symbolika lwa

Samiec lwa jest również symbolem wielkiej mocy i odwagi. Pełni przede wszystkim rolę obrońcy, wykorzystując pełną moc swojej zaciekłości jeśli jego bliscy znajdą się w sytuacji zagrożenia.

Symboliczne cechy lwa obejmują przede wszystkim:

 • Odwagę
 • Moc
 • Królewskość
 • Godność
 • Władzę
 • Autorytet
 • Sprawiedliwość
 • Mądrość
 • Okrucieństwo

LEW JAKO ZWIERZĘ DUCHOWE

W królestwie duchowym zwierząt lew jest na pozycji najbardziej nieustępliwego wojownika w obliczu życiowych wyzwań. Reprezentuje odwagę oraz siłę w pokonywaniu trudności. Obecność w Twoim życiu tego zwierzęcia mocy może również oznaczać, że dzieje się w Twoim otoczeniu coś trudnego do kontrolowania. Lwy symbolizują też trudne do opanowania emocje, takie jak gniew czy strach.

Duchowe zwierzę w postaci lwa jest ogólnie związane z reprezentacją osobistej siły. Jeśli lew wydaje Ci się potężny, jego obecność jako przewodnika duchowego może być interpretowana jako pozytywna reprezentacja Twojej pewności siebie lub osobistej mocy.

Lwy dominują nad innymi zwierzętami w przyrodzie. Kiedy lew pojawia się jako Twoje zwierzę mocy, może to odzwierciedlać Twoją zdolność do przewodzenia innym lub tendencję do dominacji w związkach, lub w pracy.

Powszechnym znaczeniem pojawienia się lwa jako zwierzęcia duchowego są drapieżne uczucia, takie jak gniew lub agresja skierowana na Ciebie, lub na kogoś innego. Może to wskazywać na próbę poradzenie sobie z tymi uczuciami. Spotkanie Twojego zwierzęcia duchowego ostrzega Cię przed groźną sytuacją lub wydarzeniem w Twoim życiu. Jeśli staniesz w obliczu sytuacji, której skutkiem będzie silne zwątpienie w siebie, pamiętaj, aby przywołać swojego wewnętrznego lwa lub lwicę.

symbolika lwa

Lew jako znak zodiaku

Urodzeni pod znakiem zodiaku Lwa są niezwykle niezależnymi i pewnymi siebie osobami, posiadającymi niezwykle twórcze i wpływowe siły. Osoby te mają wewnętrzną moc dokonywania pozytywnych (lub negatywnych) zmian w życiu zarówno swoim, jak i innych ludzi. Są bardzo lojalni, dlatego będą zacięcie bronić honoru przyjaciół i rodziny. Bliskie osoby są dla nich najważniejsze i są w stanie zrobić dla nich wszystko.

Twój znak zodiaku będzie Ci przypominał o tym, abyś był dumny z tego, kim jesteś. Bez względu na to, co Ci się przydarzyło w życiu, powinieneś doceniać blizny “po bitwach” i wyzwaniach, które Cię spotkały i umieć je doceniać.

Osoby spod znaku zodiaku lwa posiadają cechy osobowości, takie jak:

 • Intuicja
 • Pewność siebie
 • Terytorialność
 • Namiętność
 • Hojność
 • Lojalność
symbolika lwa

SYMBOLIKA W MARZENIACH SENNYCH

Jeśli lew wkracza w Twoje sny i zastanawiasz się, co to może oznaczać, zastanów się nad emocjami, które Ci wtedy towarzyszyły. Podczas gdy znaczenia i interpretacje snów są osobiste dla każdej osoby, ich cechą wspólną są emocje, które tworzą się podświadomie. Jeśli na przykład we śnie czułeś się przestraszony, niespokojny czy podekscytowany, warto przeanalizować skąd akurat takie odczucia się w tobie pojawiły. Mogą one dostarczyć wskazówek do zrozumienia, czego sen ma Cię nauczyć.

Lwy są zazwyczaj symbolem władzy i dumy. Czasami reprezentują także męskość. Jeśli lew pojawił się w śnie kobiety, może reprezentować męski aspekt jej psychiki.

Pojawienie się w snach oswojonego, łagodnego lwa jest pomyślnym znakiem, symbolizującym osobiste korzyści i rozwój. Jeśli natomiast lew jest groźny lub rozgniewany, jest to negatywny znak, który może oznaczać nadchodzącą chorobę.

W Afryce sen o uciekaniu przed lwem oznacza obawę przed duchami. Być może duchy są rozgniewane ponieważ czegoś od Ciebie chcą lub nie zrobiłeś tego, czego powinieneś – w ten sposób próbują się z tobą porozumieć

symbolika lwa

Jeśli marzysz o lwim talizmanie, to zajrzyj do zakładki LEW
Chcesz poznać znaczenie innych Zwierząt Mocy?

To wskocz na mój INSTAGRAM, odnajdziesz tam cykl oznaczony #mocnyzwierz i poznasz, symbolikę, dawne wierzenia i ciekawostki o różnych zwierzętach z całego świata! Klik do Insta – KLIK.