Orka jako symbol i duchowy przewodnik

SYMBOLIKA ORKI

Orka jest jednym z największych wodnych stworzeń na świecie. To imponujące zwierzę nie ma naturalnych wrogów – uważane jest za zbyt duże, by stać się ofiarą. Jednak to stworzenie nie jest tak agresywne, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie – będzie polować na inne zwierzęta tylko po to, aby przeżyć, i nie ma prawdziwego instynktu zabójcy. Zamiast tego ma silny instynkt przetrwania i chce tylko chronić swoją rodzinę. Symbolika orki koncentruje się wokół tego zachowania.

Orka jest symbolem rodziny, miłości oraz ochrony. Jednym z głównych znaczeń orki jest również długowieczność, ponieważ średnia długość życia tego zwierzęcia na wolności wynosi od 50 do 80 lat. Orki sumiennie współpracują w swoim stadzie, otaczając swoje młode szczególną opieką. Rodziny orek skupiają się w grupach – podróżują, polują i bawią się razem. Życie w stadzie oznacza bycie towarzyskim i przyjaznym dla innych, stąd orki swym zachowaniem niosą dla ludzkości pewne przesłanie. Mówi ono o tym, że bardzo ważne jest, aby nauczyć się żyć szczęśliwie razem, a wszyscy na tym skorzystają.

symbolika orki

Orka jako symbol równowagi we wszechświecie

Czarno-biała kolorystyka orki nadaje głębi symbolice i znaczeniu tego zwierzęcia. Oba kolory mają związek z siłami Yin i Yang, czyli odpowiednio żeńskimi i męskimi boskimi energiami. Orki mają intymny związek z żeńską zasadą wszechświata – są matrylinearne (oznacza to, że dziecko jest włączone do rodu matki, dziedzicząc przywileje społeczne). Samica przewodzi stadem, ucząc młode wszystkiego, co muszą wiedzieć, aby przetrwać. Jeśli matka w stadzie odejdzie – siostra, babcia lub następna samica w kolejce przejmuje jej rolę. Daje to orkom energetyczne sygnatury Yin, takie jak pielęgnacja, edukacja, komfort i niekończąca się cierpliwość. Mimo że ludzie nazywają je Wielorybami Zabójcami, są to łagodne stworzenia, które pomagają sobie nawzajem.

Jeśli chodzi o związki, orki łączą się w pary na całe życie. Jest to symbolem wierności, oddania oraz miłości. Stworzenia to przemierzają tysiące mil przez trudne wody tylko po to, by znaleźć tego właściwego partnera.

Orki używają języka ciała i echolokacji lub świadomości wibracyjnej, aby wyczuć swoje środowisko i móc się komunikować. Zwierzęta te władają rozbudowanym słownictwem, za pomocą którego komunikują się z innymi przedstawicielami gatunku. Mają także dar śpiewania. Dźwięki wydawane przez te stworzenia są tajemnicą dla ludzi, ale wieloryby znają go doskonale. Słuchanie tej naturalnej muzyki ma uzdrawiającą moc dla znużonych duchów i zmęczonych umysłów.

Orka ogólnie reprezentuje:

 • rodzinę,
 • komunikację
 • inteligencję,
 • ochronę,
 • pracę zespołową,
 • kobiecość,
 • siłę i moc,
 • długowieczność.

Orka jako zwierzę duchowe

Jeśli Orka przyszła do Ciebie jako zwierzę duchowe, może to mieć związek ze sposobem, w jaki wyrażasz miłość. Intymne przesłanie rozciąga się również na rodzinę i przyjaciół. To zwierzę duchowe przypomina Ci, że rodzina to najważniejsza wartość. Jest czymś wymagającym wiele wysiłku, ale zarazem czymś, co przynosi znaczące korzyści. Orka zachęca do budowania i wzmacniania relacji oraz stworzenia stabilności i bezpieczeństwa.

Wielkość orki sugeruje, że wkrótce możesz znaleźć się na pozycji lidera lub przewodnika wśród swoich towarzyszy, lub społeczności. Twoja lojalność i stałość, w połączeniu z energią orki, czynią Cię odpornym i silnym. Jesteś w stanie poradzić sobie z każdą sytuacją.

Twoje zwierzę duchowe nakłania Cię do dalszego rozwijania swojej sieci kontaktów. Wspieraj innych poprzez dostrzeganie ich talentów. Znajdź inspirujące osoby oraz dziel się swoją wiedzą. Im więcej będziesz się dzielić, tym więcej się nauczysz.

Orka przybywa również jako zwierzę duchowe, kiedy przechodzisz przez niespokojne czasy. Przynosi Ci tym samym nadzieję, że w końcu przekroczysz wrogie wody. Znów będziesz oddychać świeżym, zdrowym powietrzem, bez względu na to, co stanie Ci na drodze.

symbolika orki zwierzę duchowe

SYMBOLIKA ORKI W MARZENIACH SENNYCH

Sny o orkach najprawdopodobniej odzwierciedlają Twój stan i Twoją sytuację życiową. Zobaczenie orki we śnie dotyczy czegoś ściśle związanego z Twoją rodziną. Chodzi albo o kogoś wyjątkowego w Twoim życiu, jak Twoja druga połowa, albo o jednego lub więcej członków Twojej bliższej rodziny. Ten sen reprezentuje pozytywne emocje i uczucia dotyczące tych osób. Oznacza również, że Ci ludzie bardzo troszczą się o Ciebie i że Ty także się o nich troszczysz. Jednak może to również wskazywać, że powinieneś zwracać na nich większą uwagę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli przez jakiś czas się z nimi nie widziałeś.

 • Pływanie u boku orki we śnie oznacza, że ​​wkrótce odniesiesz w życiu pewien sukces. Czy to w pracy, czy w życiu osobistym, pływanie z orką oznacza „płynięcie z prądem”, co może być dobrą rzeczą, jeśli zmierzasz właśnie do konkretnego celu.
 • Zabawa z orką we śnie może mieć różne znaczenia. Po pierwsze, prawdopodobnie zaprzyjaźnisz się z kimś, z kim się kłóciłeś w przeszłości. Po drugie, ten sen może oznaczać, że wkrótce zaprzyjaźnisz się z kimś, kogo byś nigdy o to nie podejrzewał.
 • Jeśli w Twoich snach goni Cię orka, powinieneś uważać na osoby, z którymi jesteś blisko. Oznacza to, że prawdopodobnie dostaną od Ciebie to, czego chcą, i że wkrótce mogą Cię na coś narazić. Obserwuj swoje relacje i zastanów się, w jaki sposób ten sen może się do nich odnieść.
Jeśli marzysz o talizmanie z orką, to zajrzyj do sklepu do zakładki ORKA
Chcesz poznać znaczenie innych Zwierząt Mocy?

To wskocz na mój INSTAGRAM, odnajdziesz tam cykl oznaczony #mocnyzwierz i poznasz, symbolikę, dawne wierzenia i ciekawostki o różnych zwierzętach z całego świata! Klik do Insta – KLIK.