Symbolika koali

MIŚ KOALA – uroczy torbacz

Choć kojarzy się z uroczym niedźwiadkiem, to gatunkowo nie jest z nim powiązany. Nieśpiesznie pożera liście tylko niektórych gatunków eukaliptusa, a ciałko chętnie chłodzi na gałęziach akacji, która ma o kilka stopni niższą temperaturę niż otoczenie. Nazwa koala prawdopodobnie jest wynikiem gramatycznej pomyłki. W wymarłym języku jednego z plemion Aborygenów określano go mianem gula, w zapisie łacińskim „u” zastąpiono podwójnym „oo”, czyli goola, prawdopodobnie w wyniku błędu zamieniono „oo na „oa” i tak powstał goala.

symbolika koali

SYMBOLIKA KOALI

Koale są jednym z najpopularniejszych symboli w kulturze Aborygenów. Według niektórych przekazów koala nie potrzebuje wody, aby żyć, stąd wzięła się aborygeńska nazwa tych torbaczy, którą tłumaczymy bez napoju.

Koale ze względu na swój tryb życia uznaje się za symbol spokoju, bezstresowego żywota i cierpliwości. Są przykładem powolnego korzystania z darów natury oraz równowagi pomiędzy sobą a światem.

Koale łączy się z Żywiołem Ziemi, według mitów Koala użył ziemi, aby przekazać ludziom mądrość przyrody i nauczył ludzi drzewnej wspinaczki.

Według legend koala jest zwierzęciem, które pamięta „czas przed czasem”. Niesie w sobie pamięć genetyczną i tajemnice przodków, a wspinając się na drzewo wypatruje powrotu pradawnych bóstw.

Samice koali symbolizują matczyną naturę przez pozostawanie bardzo blisko swych młodych, a jej torba jest znakiem życiodajnej energii i bezpieczeństwa.

koala duchowy przewodnik

W ezoterycznej symbolice koala interpretowany jest także, jako pomost między Matką Ziemią a Ojcem Niebem. Spaceruje między światami przynosząc na ziemię mądrość Niebios.

Jako duchowe zwierzę mocy kładzie nacisk na spowolnienie działań, odpuszczenie szybkich i pochopnych decyzji. Ma przypominać o spowolnieniu burzliwego życia i wprowadzeniu do niego radości z chwil i małych rzeczy.

Jako totem koala określa ludzi marzycielskich o lekko melancholijnym nastroju, przyjacielskich, opiekuńczych i mocno związanych ze swoimi bliskimi.

Koale pożywiają się tylko niektórymi gatunkami eukaliptusa, co interpretuje się, jako zachowanie równowagi w życiu.

W australijskim zodiaku znak Koali trwa od 21 czerwca do 23 lipca. Mówi się, że ludzie urodzeni w tym czasie są przywiązani do Księżyca i mają niesamowitą wytrzymałość.

symbolika koali zwierzę mocy

Jeśli marzysz o talizmanie z koalą, to zajrzyj do sklepu do zakładki KOALA
Chcesz poznać znaczenie innych Zwierząt Mocy?

To wskocz na mój INSTAGRAM. Odnajdziesz tam cykl oznaczony #mocnyzwierz i poznasz, symbolikę, dawne wierzenia i ciekawostki o różnych zwierzętach z całego świata! Klik do Insta – KLIK.