Tygrys jako symbol i duchowy przewodni

SYMBOLIKA TYGRYSA

Tygrys jest z pewnością jednym z najbardziej majestatycznych żywych stworzeń na naszej planecie. Ten wspaniały, wielki kot posiada wiele darów i umiejętności, których można by mu pozazdrościć. Jest potężny i silny, a zarazem dostojny i bardzo szybki.

Od tysięcy lat motywy tygrysa były wykorzystywane w celu podkreślenia czyjejś władzy, chwały i autorytetu. Zajmowały szczególne miejsce w azjatyckim folklorze i mitologii, szczególnie w Chinach. Tygrysa postrzegano tam jako magiczną i potężną istotę duchową.

symbolika tygrysa

Co reprezentuje tygrys?

 • Agresję i okrucieństwo – tygrys nigdy nie jest postrzegany jako przytulne i łagodne zwierzę. Azjaci doskonale wiedzą, jak bardzo jest niebezpieczny. Zdarza się, że tygrysy atakują ludzi i zazwyczaj robią to w najbardziej okrutny sposób – atakują od tyłu.
 • Moc i siłę – tygrysy są niesamowicie silne, zarówno w rzeczywistości jak i w świecie duchowym. Te duchowe zwierzęta posiadają wielką moc. Tygrys reprezentuje nie tylko ideę władzy w ogóle, ale także osobistą siłę i energię, szczególnie męską.
 • Samotność i nieustraszoność – tygrysy są zwierzętami samotnymi, ale zbierają się w okresach godowych. Są niezwykle terytorialne i zawsze oznaczają i chronią rozległe przestrzenie, które uważają za swoje. Tygrysy są jednym z najsilniejszych symboli samotności, niezależności i samodzielności.
 • Aktywność i energię – Tygrysy są aktywnymi drapieżnikami i są kojarzone z pojęciem siły fizycznej i ruchu. Są najsilniejszymi wielkimi kotami na ziemi i jednymi z najsilniejszych zwierząt w ogóle. Tygrysy emitują niesamowitą energię.
symbolika tygrysa zwierzę mocy

Tygrys ogólnie symbolizuje:

 • Siłę
 • Przebiegłość
 • Pewność siebie
 • Majestat
 • Niezależność
 • Ochronę
 • Nieśmiertelność

SYMBOLIKA BIAŁEGO TYGRYSA

Symbolika białego tygrysa obejmowała cnotę, odwagę i spokój. Biały tygrys znany był ze swojej siły i majestatycznej zaciętości. Jego spokojna energia i moc reprezentowały nieustraszoność i duchowe przebudzenie. Reprezentował również kobiecą seksualność i uwodzenie.

tygrys zwierzę mocy symbolika tygrysa

TYGRYS JAKO DUCHOWY PRZEWODNIK

Jako zwierzę duchowe tygrys posiada wiele przeciwstawnych cech. Jest uważany za symbol piękna i siły, dumy, ale także okrucieństwa i agresji. Symbol ten zazwyczaj oznacza coś niepohamowanego i nieokiełznanego. Symbolika tygrysa jest niezwykle silna oraz wymaga dużej ostrożności. To może być niesamowity, ale niszczycielski duch.

Osoby, których zwierzęciem duchowym jest tygrys, są niezwykle pewne siebie oraz wytrwałe w osiąganiu swoich celów. Mają silną wolę i są niezależne. Poruszają się z gracją i zmysłowością. Łatwo wtapiają się w sytuacje społeczne dzięki niezwykłej charyzmie.

Tygrys przynosi odwagę, aby stawić czoła nieuświadomionym uczuciom zagrożenia, jak również ostrzeżenie, aby zneutralizować agresję, którą możesz mieć wobec innych. Posiadanie tygrysa jako zwierzęcia duchowego oznacza także, że ​​pragniesz ciszy i samotności. Głośne i zatłoczone miejsca mogą powodować niepokój, niebezpieczeństwo i dyskomfort.

Jeśli atmosfera spotkania z tygrysem jest w większości pozytywna, może Ci to przypominać o Twojej mocy i zdolności do pokonywania przeszkód. Spotkanie z Twoim zwierzęciem duchowym oznacza również, że przezwyciężasz lęki i uczysz się, jak radzić sobie z silnymi emocjami. Te emocje kiedyś wydawały się groźne, ale teraz stają się coraz bardziej możliwe do opanowania.

Twoje zwierzę duchowe przypomina Ci, że wytrwałość jest niezbędna do osiągnięcia twoich celów. Używaj wypróbowanych metod i powtarzaj je w razie potrzeby. Twoje zwierzę duchowe skłania Cię do wykorzystania swojej determinacji, z pomocą której osiągniesz sukces. Wyrażenie „walczyć jak tygrys” dobrze ilustruje to znaczenie.

duchowy przewodnik symbolika tygrysa

SYMBOLIKA W MARZENIACH SENNYCH

 • Sen o tygrysie może reprezentować uduchowioną potrzebę posiadania pewnego rodzaju sanktuarium, w którym można pobyć samotnie. Znajdź czas na udanie się do takiego miejsca lub na łono natury, by pobyć sam na sam ze swoimi myślami.
 • Jeśli śnisz o tygrysie, może to także oznaczać, że jakiś aspekt Twojej zmysłowości lub seksualności chce się ujawnić – szczególnie, jeśli jesteś kobietą.
 • Obecność tygrysa w Twoim śnie może ujawniać złość odczuwaną wobec kogoś lub okoliczności, które mają negatywny wpływ na Twoje życie.
 • Bycie ściganym przez tygrysa we śnie oznacza, że próbujesz uciec od własnych emocji lub pragnień. Tygrys może reprezentować gniew lub seksualne pragnienia. Są one tak silne, że mogą zniszczyć osobę, do której są skierowane lub która ich doświadcza.
 • Sen o zabijaniu tygrysa może oznaczać, że jesteś w trakcie walki ze szkodliwymi postawami lub nawykami. Może wskazywać na to, że zmiany są w drodze, ale wymagają siły i odwagi.
Jeśli marzysz o talizmanie z tygrysem, to zajrzyj do zakładki TYGRYS
Chcesz poznać znaczenie innych Zwierząt Mocy?

To wskocz na mój INSTAGRAM, odnajdziesz tam cykl oznaczony #mocnyzwierz i poznasz, symbolikę, dawne wierzenia i ciekawostki o różnych zwierzętach z całego świata! Klik do Insta – KLIK.