pudelko-na-bizuterie

Z czego tworzę?

W co pakuję?

Biżuteria i opakowanie bliskie naturze
Z

decydowałam, że w pracowni postawię na materiały, jak najbardziej przyjazne Tobie i Naturze. Nie odnajdziesz tutaj plastiku, czy sztucznych żywic, wystrzegam się także foliowych opakowań.

Biżuteria

Srebro – jest głównym materiałem stosowanym w tworzeniu talizmanów. Srebro, to szlachetny i trwały kruszec, przyjazny osobom z alergiami na metale. Stosuję stop wysokiej próby 925, co oznacza, że zawiera 92,5 % czystego srebra. Natomiast domieszką jest miedź w na tyle małej ilości, że nie powinna oddziaływać alergicznie. Więcej o stopach metali przeczytasz w zakładce POLSKIE CECHY PROBIERCZE.

Srebro złocone – niektóre z kolekcji będziesz mogła odnaleźć także w wersji złoconej. Srebro pokrywamy grubą warstwą 24 karatowego złota. Co znaczy określenie gruba? Standardowo przy złoceniu stosuje się warstwę o grubości 1 μ (mikron). Jednak w Czterech Humorach zdecydowałam się na złotą powłokę o grubości 1,5 μ, aby biżuteria jak najdłużej Ci służyła bez przetarć na krawędziach.

Skóra naturalna – przy tym punkcie dość długo biłam się z myślami. Jeśli w ofercie widzisz bransoletę lub wisior na rzemieniu, to jest on wykonany z litej skóry, barwionej naturalnymi pigmentami. Z czego wynikała ta bitwa myśli? Zastanawiałam się nad zastosowaniem rzemieni z tzw. eko skóry. Jednak, gdy pomyślałam ile lat taki rzemień przeleży później w ziemi nim się biozdegraduje, byłam przerażona. Dodatkowo wytrzymałość takiego tworzywa jest bardzo wątpliwa, więc dość szybko trafiłyby do kosza. Dlatego ostatecznie wybrałam skórę naturalną, pozostającą po produkcji spożywczej. Skóra nabiera patyny wraz z użytkowaniem, a dobrze pielęgnowana potrafi przetrwać wiele lat.

Elementy ozdobne

Pudełeczka – wybrałam papierowe pudełeczka. Ich producent gwarantuje, że nie zawierają produktów chemicznych, które powodują matowienie metali szlachetnych. Dlatego Twoja biżuteria będzie piękna przez długi czas. Dodatkowo objęte są Certyfikatem FSC, o którym napisałam w kolejnym punkcie.

Certyfikat FSC  – Forest Stewardship Council®, to międzynarodowy systemem certyfikacji gospodarki leśnej i produktów drzewnych i papierniczych. Jest on gwarancją na to, że produkty są wykonane z materiałów pochodzących z lasów FSC. W takich lasach nie wycina się więcej drzew niż las jest w stanie reprodukować. Niestety pudełeczka posiadają gąbeczki, choć nieustannie poszukuję dla nich przyjaźniejszego zamiennika.

Papier pakowy – na Twoje życzenie pakuję zamówienie na prezent. Wykorzystuję przy tym papierową bibułkę, a czasem brązowy papier z nadrukowanym złotym wzorem mapy, który powstał z materiałów z odzysku.

Ulotki – do każdego zamówienia dołączam informację na temat pielęgnacji biżuterii i o marce. Liczę, że zostaną z Tobą na dłużej dzięki pięknej grafice z Wilczą Boginią na awersie 🙂

Opakowanie wysyłki

Kartonik + wypełnienie – wszystkie wymienione wyżej elementy wkładam do kartonowego pudełeczka wypełnionego ścinkami szarego papieru lub kolorowej bibuły. Kartonik zaklejam papierową taśmą klejącą, a etykiety drukuję lub wypisuję na papierach, które pozostały mi po innych wydrukach, a nie na samoprzylepnej folii.

Ekologiczne koperty – w niektórych przypadkach zamiast kartonika stosuję bezpieczną kopertę, ale nie bąbelkową! Wybrałam droższe, ale bardziej przyjazne rozwiązanie, czyli koperty SUMO®, w 100% wykonane z papieru.